„VTEDY SME EŠTE NEVEDELI, ČI BUDEME DO KONCA ŽIVOTA OBKLADAŤ KÚPEĽNE ALEBO SERVISOVAŤ PRIEMYSELNÉ STROJE ALEBO ČI PRÍDE NIEČO INÉ. JEDNA VEC VŠAK BOLA ISTÁ: NAŠU PRÁCU CHCEME ROBIŤ POCTIVO.“

Písal sa rok 2011 a Matěj s Markom išli objavovať Ameriku do Kanady. A že objavili. Niekde medzi záhradničením, opravovaním áut, obkladaním kúpeľní, pokrývaním striech a stavebnými montážami sa im plnil sen o slobode a cestovaní. Ochutnávali pôvab miestnej prírody a tiež orechové maslá, ktoré predstavovali pre všetkých miestnych horalov a dobrodruhov prísun ultimátnej energie. Ako išiel kanadský život ďalej, Markovi a Matějovi sa menili životné priority.

Zatiaľ čo Matěj sníval o otvorení pekárne v Kanade, Marek prišiel na to, že práca v teréne je nad všetku kancelársku prácu. Keď v roku 2012 prišlo na lámanie chleba, obaja sa vrátili späť do Čiech. Matěj se pustil do budovania reštauračného biznisu v Kroměříži, zatiaľ čo Marek si brúsil zuby na prácu v strojárenskom manažmente. 

Keď sa Matěj raz prechádzal pomedzi regály v supermarkete s cieľom potešiť svoju ženu obľúbeným darčekom, zacnelo sa mu po chuti jemných orechových masiel, na aké si pamätal zo svojich ciest za americkým snom.
 

„VERÍME V KVALITNÝ PRODUKT. S POKOROU PRIJÍMAME VŠETKY NEÚSPECHY, PRETOŽE TIE NÁS POSÚVAJÚ ĎALEJ. BLIŽŠIE K VÁM, NAŠIM ZÁKAZNÍKOM, BLIŽŠIE K EŠTE LEPŠÍM VÝROBKOM. A ZA TO ĎAKUJEME.“

Nezávisle na tom už Marek nosil v hlave myšlienku o výrobe vlastných orechových masiel tu, v Čechách. Jednak mu samému veľmi chýbali a tiež cítil voľnú príležitosť na trhu.

Smútok za skutočne dobrým maslom vyvrcholil v roku 2014, kedy sa spolu s Markom rozhodli preraziť na orechovom trhu. A tak vznikol Šufan.

Po niekoľkoročnom pôsobení sa títo chlapci veľa naučili. Napríklad, že “v třech se to táhne taky dobře”. V roku 2019 do ich partie totiž pribudol nový parťák – Lukáš, ktorý to s právničinou dotiahol až na orechový vrchol. Od mladosti sníval o práci s potravinami a svoju víziu nakoniec naplnil.

Dnes stojí značka Šufan na pevných základoch. Podopiera ju totiž silný tím ľudí, ktorí sa dennodenne starajú o celý proces, od výroby až po distribúciu do vašich obľúbených predajní.


 

Šufan Šufan

Toto je skutočný príbeh Šufanu

O nás O nás

Chcem pravidelne lúskať novinky

Chcem dostávať novinky