Tento príspevok bude tak trochu ódou na ovsené kaše, ktoré u nás u Šufana vyrábame. Možno si poviete, že ide len o samochválu, my však tomu, čo u Šufana robíme, veríme. A už o chvíľu budete vedieť prečo.

Najpestrejšie kaše

Vytvoriť ovsenú kašu tak, aby vám dodala kvalitný a vyvážený nutričný príjem, nie je len tak. Našťastie však máme nutričnú terapeutku, našu ambasádorku a najväčšiu milovníčku ovesených kaší Andrejku Mokrejšovú, ktorá nám pri vývoji kaší veľmi pomohla. A výsledok? Každá naša kaša je premysleným koktailom bezlepkových ovsených vločiek, semienok a orechov. Sušené maliny alebo jablčné kocky, či naša vlastnoručná šesťdesiatpercentná čokoláda pridávajú na pestrosti. Mimochodom, počuli ste niekedy o orechovom masle v kaši? My orechovými maslami zmes zľahka zapekáme. Prečo dávame bezlepkové vločky? Sú síce o kúsok drahšie, ale vďaka nim sú naše kaše skvelé aj pre celiatikov. Ale aj pre kohokoľvek iného. 

Hlavne dostatok orechov 

Viete, čo je na našich kašiach také skvelé? Obsahujú vysoký podiel orechov, či už celé plody, či v podobne orechového masla. A orechy = veľmi prospešné tuky. Vďaka tukom (s vysokým podielom nenasýtených mastných kyselín, ktoré by sme mali v jedálnom lístku uprednostňovať) nemusíme kaše dochucovať veľkým množstvom cukru či iného sladidla a ešte k tomu skvele zasýtia. Najčastejšou chybou pri ovsených kašiach je totiž práve nedostatok tukov, rovnako tak aj nedostatok bielkovín, preto v odporúčanom servírovaní na každej našej kaši nájdete, ako si bielkoviny, ale aj ďalšie zložky doplniť. Z tohto dôvodu tiež nepridávame práškový proteín. Aj keď obohatenie jedla práškovým proteínom úplne nezatracujeme, rozhodne uprednostňujeme bielkoviny, ktoré sa dajú získať prirodzenejšou formou. Preto sme radšej, keď si kašu sami vylepšíte mliekom alebo jogurtom, a dodáte tak svojmu telu okrem proteínov aj vápnik a ďalšie prospešné látky. Toto vám proste „proťák“ nenahradí. 

Cena jedných raňajok?

Úprimne, vieme, že naše kaše nepatria medzi najlacnejšie. Ale keď sme vzali papier a ceruzku a trochu to spočítali, zistili sme toto. Jedna porcia z nášho balenia kaše vychádza na 1,25 eur, a keď si túto porciu zalejete 200 ml mlieka (0,15 €) a dáte si k tomu (napríklad) jablko (0,20 €), vychádza nám, že za plnohodnotné raňajky, ktoré nakopnú váš deň, zaplatíte do 1,60 €. A to nie je také zlé, že? 

Čísla-nečísla, my sme skrátka zástancami myšlienky, že na raňajkách sa šetriť nemá. Každý raňajkujeme inak, ale určite sa zhodneme na tom, že pestré a vyvážené raňajky by mali byť základom každého rána. A kaše od Šufana sú na to ako stvorené


Andrea Mokrejšová
Andrea Mokrejšová

Andrea je nutričná terepeutka vyštudovaná na lekárskej fakulte UK. Pracuje v zdravotníctve a má tiež svoju súkromnú nutričné poradňu. Andrea je naša dlhodobá ambasádorka s ktorou konzultujeme nutričné zloženie výrobkov.


Andrea Mokrejšová - Instagram
@andreamokrejsova

Naše odporúčané produkty: