Ak nás poznáte, tak určite viete, že orechy a ďalšími čestnými surovinami rozhodne nešetríme. Kde ale šetriť chceme, tak to je množstvo odpadu, ktoré vyprodukujeme - a to najmä v balenie a expedíciu zásielok, kde by bolo "smeti" neúrekom. Preto sme si vymysleli systém, ktorý je čo pre nás i prírodu čo najšetrnejšie. Poďme sa na neho pozrieť.

Akákoľvek krabice = dobrá krabice

Nejakú dobu trvalo, než sme si všetko vyskúšali tak, aby bol náš "zero waste" program čo najoptimálnejšie. Keď si totiž predstavíte, že všetky poháre a ďalšie obaly, ktoré nám do firmy privezú, sú zabalené v škatuliach, na paletách a preložené lepenkou, potom je vám jasné, že tých lepeniek a krabíc by za nami v priebehu pár dní bola pekná fůra.

"Reuse, reduce" aneb znovupoužitím k menej odpadu

A tak sme krabice vzali, rozrezali a začali ich používať. A ako sa hovorí: zabili sme dve muchy jednou ranou. Narezanými kartónovými pásy prekladáme poháre v balíkoch a nepotrebujeme tak žiadny "čerstvý" materiál, ktorý sa na vypchania krabíc bežne používa - áno, ten, ktorý z krabice vyhádžeme a akonáhle sa pod jeho nemalou dávkou konečne vec nájdete, tak ho rýchlo rýchlo vyhodíte ... pretože takú vec doma jednoducho nechcete.

Udržateľnosť áno, ale nie za každú cenu

Keď vám príde Šufanův balík, nájdete poháre bezpečne uložené medzi odrezkov krabíc, ktoré by, nebyť nášho krabicového křečkování, boli odsúdené na zánik. S čím sme ale po pár mesiacoch museli prestať, to sú "ekologické" papierové pásky ... Tie nám poháre s orechmi nie a nie udržať a ruku na srdce, taky dopravcovia boli z tých odlepujících sa pásik pomerne zúfalí. Preto, čo sa eko pásikov týka, stále čakáme, až sa nájde nejaká, ktorú ani poriadna orechová nálož neroztrhá.Naše odporúčané produkty: